HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

Server & Veri Depolama

Server & Veri Depolama

Server ve Server İşletim Sistemlerinin diğer Windows işletim sistemlerinden ve kişisel bilgisayarlardan farkı, Donanım olarak 7/24 çalışmaya uygun soğutma sistemi güçlendirilmiş ve sıcaklık derecelerine göre hızını ayarlayabilen ısı sensörlü, bilgilerinizi donanımsal arızalara karşı Raid ( Redundant Array of Independent Disks )  En az 2 Harddisk olması kaydı ile güvenlik ve reformans olarak ayarlanabilen ek işlemci ram takviyesi ile uzun yıllar kullanabileceğiniz cihazlardır. Yazılım olarak ise işletim sistemi içerisinde bulunan Özellikler ve Rollerle daha güvenli daha hızlı bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Ayrıca, gerekli güvenlik önlemleri alınarak Remote Desktop  (Uzak Masaüstü Bağlantısı)  veya Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ)  özelliği ile sisteminize dilerseniz cep telefonunuzdan bile sürekli  erişim imkanı sağlamaktadır. Seçilen donanımsal ve yazılımsal özelliklerine göre Microsoft Hyper-V özelliği ile Sanal server’ler kurabilir ve kullandığını farklı programları tek sunucu (Server) üzerinden çalıştırabilirsiniz veya ek güvenlik amaçlı kullanabilirsiniz.

Remote Desktop (Uzak Masaüstü Bağlantısı)  güvenliği için Sophos, Cyberoam vb Firewall cihazlarını kullanarak sisteminize güvenlik duvarı oluşturup sisteminize bağlantıyı, (mac adresi, dış ip, ülke bazlı erişim, belirli saatlerde erişim vb) gibi rollerle güvenli hale getiriyoruz. Firewall cihazları ile dilerseniz şirket içerinde de farklı ip yapılandırmaları oluşturup departman bazında güvenlik sağlayabilirsiniz. Oluşturacağımız Misafir Wifi ile firmanız internetini kullanan müşterileriniz veya kablosuz ağınızı kullanan personeliniz iş ağınızdan izole edilerek firma bilgilerinize veya programlarınıza erişemeyecektir.

Microsoft Windows Server İşletim Sistemlerinin içerinde bulunan Active Directory (Etki Alanı Hizmetleri) Rolu ile server’de kullanmakta olduğumuz programları oluşturduğu özel bir ağ ile daha güvenli ve daha hızlı kullanıma sunmaktadır. Kullanıcıları User (Kullanıcı) Administrator (Yönetici) diye sınıflandırarak Kullanıcıların *.exe uzantılı programları çalıştırmasını engelleyebilir, bu sayede kullanıcı hatasını yüzünden sisteminize mail veya vb yollarla bulaşan virüs, fidye yazılımlarından sisteminizi korumuş olursunuz ve personelinizi dosyalarınıza veya programınıza yetkilendirmeler çerçevesinde erişim hakkı sağlayabilirsiniz

Kurumunuza veya firmanıza ait Bilgilerinizi Muhasebe Programı Datalarını ek yazılım ve donanımlarla sürekli veya belirli aralıklarla yedeklemenizi ve bu yedeklerinize dilerseniz sürekli erişim imkanı sağlamaktadır. Bu hizmetimiz için Donanım olarak,  NAS, Network Attach Storage, yani Network üzerinden çalışan veri depolama cihazına ihtiyacınız olacaktır. İçerinde Linux işletim sistemi üzerine yazılmış arayüz ile kullanımı kolay Veri depolama cihazlarıdır. Bu cihazlarda seçilen modellere göre (giriş seviyesi, orta üst seviye ve daha büyük depolama gerektiren işlemler için kurumsal pro modeller olarak ayrılıyor Server sistemlerinde olduğu gibi Raid yapılandırmalarına uygundur.

Raid Nedir ?

Raid,  Server (Sunucu)  veya Nas Server (Veri Depolama ) ünitesine kullandığınız Harddisk’ lerinizi birleştirerek yazılan veriyi aynı anda ikisine de yazma sistemidir.  Raid türlerine göre değişiklik gösterse de veri güvenliği açısından donanımsal olarak harddisk’ lerden bir tanesi arızalanırsa diğer harddisk otomatik olarak devreye girerek kesintisiz çalışma imkanı sunmaktadır. Nas server’lar ihtiyaçlarınıza göre esnek kullanım imkanları sunmaktadır.

 

Sizin için en uygun kurumsal çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz