HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği

Bilgilerin izinsiz kullanımından, izinsiz ifşa edilmesinden, izinsiz yok edilmesinden, izinsiz değiştirilmesinden, bilgilere hasar verilmesinden koruma, veya bilgilere yapılacak olan izinsiz erişimleri engelleme işlemine veri güvenliği denilmektedir.

Bilgi Güvenliği Hizmetimiz, Yazılımsal Korumalar ve Bulut Yedekleme Sistemleri olarak iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır.

Yazılımsal Korumalar;

Kurumuzda veya Firmanızda kullandığınız iş istasyonları ve (server) sunucularınızda mutlaka lisanlı ürün kullanmanızı öneriyoruz. Fidye Yazılımı olarak bilinen cyriptolocker ve türevlerinden etkilenmemek için mutlaka düzenli güncelleştirme alınması gerekmektedir. Sunucunuz kullanım amacınıza göre kurulup gerekli roller ve özelliklerin kurulması gerekmektedir. Maalesef çoğu firmada muhasebe serverları rol ve özellikler kurulmadan kullanılmaktadır. Bu da güvenlik zafiyeti oluşturmaktadır.  Ayrıca Network sisteminize dahil, işletim sistemi barındıran cihazlarda kurumsal Antivirüs programı olması ve düzenli olarak veri tabanını yeni tehditlere karşı güncellemesi gerekmektedir. Virüs programı ile entegre çalışarak sezgisel analiz yapabilen mail yoluyla güvenilir adreslerden gelebilecek zararlı yazılımları Siparişimiz Ektedir diyerek Word ve Excel vb dosyalara entegre fidye yazılımlarını engelleyen sophos intercept x yazılımını önermekteyiz.

Donanımsal Korumalar;  

Kurum için önemli olan  Muhasebe Programı Dataları, Şirket içi Word, Excell, Outlook.pst vb gibi  bilgilerinizi virüs, fidye yazılımları, sabotaj, harddisk arızaları, yangın, hırsızlık gibi durumlara karşı günlük haftalık veya aylık periyotlar da yedekleme planları oluşturarak dilerseniz firma bünyesinde bulut depolama alanları oluşturup ek programlarla günlük verilerinizin yedeklerini otomatik olarak veri depolama ürünlerine aldırıyoruz. Dilerseniz Yangın, Hırsızlık, Sabotaj, Fidye virüslerine karşı datalarınızı belirli aralıklara merkezi Ankara’da olan ve sertifikalı ve gizlilik sözleşmeli Datacenter da muhafaza ederek haftalık yedeklemeler tarafınıza mail yoluyla gönderilecektir. Bu yedekleriniz kotanıza bağlı olarak 180 gün boyunca saklanmaktadır. Server ve Sunucu Hizmetimizde de bahsettiğimiz gibi ihtiyacınıza uygun Firewall cihazları ile dışarıya açılan tüm erişim portlarını kamera, uzak masaüstü bağlatışı, ftp, vb portlarınıza erişim yetkilendirmesi veya ülke bazlı ip bloklama gibi koruma önlemleri ile sizin için önemli tüm bilgilerinizi profesyonel gizlilik içerisinde sizin de bütçenize en uygun çözümlerle güvence altına alıyoruz.

Uygulamalı demo sunumlarımız ve için lütfen randevu alınız