HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

Biometrik Tanıma Sistemleri

Biometrik Tanıma Sistemleri

Biyometrik tanıma sistemleri, binanın mimari özellikleri, müşterilerden gelen talep ve istekler de göz önünde bulundurularak, gerekli ön keşif ve değerlendirme sonunda turnike sistemleri, duvar ya da kapı üzeri gibi çeşitli biçimlerde uygulanabiliyor. 

BİYOMETRİK TANIMA  SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR ?

Biyometrik tanıma sistemleri; sürekli güncellenen, gelişmiş algoritması ve hassas optik sensörler, kamera ve kart okuyucuları sayesinde 1 saniye gibi kısa bir sürede ( parmak izi, yüz tanıma, vb) okuma ile eşleşmeyi gerçekleştiriyor. Kullanıcının kayıtlı resmini ekrana yansıtıyor, kontrollü, hızlı ve güvenli biçimde geçiş performansı sağlıyor.

Manyetik kilit, kapı sensoru ve çıkış butonlarına bağlantı yapabilen Biyometrik tanıma sistemleri aynı zamanda WI-FI, Ethernet ve USB portları ile bağlantı kurabiliyor. Bu sayede biyometrik tanım resimli görüntüleme ile personel bilgisine, mesai saatleri giriş ve çıkış zamanları bilgilerine ulaşılarak, mesai hesaplaması gibi verileri gerçek zaman ve doğrulukla kayıt altına alınabiliyor. Biyometrik  sistemler aynı zamanda bireysel zaman erişim bilgileri ile kişisel bilgi arama ve giriş çıkış zamanlarını kontrol edilebiliyor. Mesai saatleri ve ortamda kalma süreleri gibi bilgileri eksiksiz olarak raporlamaya olanak sağlıyor.

BİYOMETRİK TANIMA  SİSTEMİ  NERELERDE KULLANILIR ?

 

Biyometrik sistemler sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar tam bir koruma ve takip altında kalıyor. Biyometrik okuma ile giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda   özel yazılımlar ile tüm geçişler kayıt altına alınarak, kontrol edilebilmesine imkan sağlıyor.  Kartlı giriş ve şifreli giriş sistemleri sayesinde insanların can, mal ve özel bilgilerini koruyor. Biyometrik sistemler ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar yaratıyor.

Biyometrik  terminaller ileri teknolojiyi yansıtan, son derece gelişmiş sistemleri ve işlevleri bir arada barındırıyor. Örneğin, geçiş sırasında çekilen fotoğraf ile kayıtlı personelin fotoğrafını göstermesi en dikkat çekici özellik olarak değerlendiriliyor. Ayrıca parmak izi okuma terminalleri, diğer kimlik tanılama cihazlarına göre çok daha ekonomik çözümler sunuyor. Parmak izi sistemleri, fiyat/performans açısından en uygun geçiş kontrol imkanını yaratıyor.

Hemen her ölçekte işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekiplerimiz işletmeye özel ihtiyaçları belirleyerek, kullanıma sunuyoruz.

 

 

 

 

Biyometrik Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 • Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.
 • Sadece bir parmak okuması ile kullanımı kolaydır.
 • Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç* hata yapmaz.
 • Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.
 • Yetkilendirme yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.
 • İstenilen gün ve saatlerde, istenilen kapılarda geçişe izin verilebilir.
 • Anahtar veya kartın aksine parmak izinizi evde unutamazsınız 
 • Kart veya anahtarın aksine parmak iziniz çalınamaz.
 • Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.
 • Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.
 • İç mekan ve dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

.