HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

Web Tasarım

Web Tasarım

Herhangi bir kurumun ya da firmanın kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı denir. 

Günümüzde web sayfaları kurumsal firmaların olmazsa olmazı konumuna gelmiştir. Tanımadığınız, bilmediğiniz bir firma hakkında bilgi alabilmenin en kolay yolu internet sitesini ziyaret etmektir. Böylece firmayı yakından tanıma fırsatınız olur. Firmanın yaptığı işi, hizmetlerini, yaptığı projeleri, adresi gibi bilgileri web sayfasında bulabilirsiniz. 

Bu yüzden kurumsal bir firmanın web sitesi firmayı en iyi şekilde yansıtmalıdır. 

Web sayfasında adres ve telefon bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması,Google ve diğer harita kayıtlarının yapılmış olması, yaptığı, hizmet verdiği işleri en iyi şekilde resim yazı ve video ile anlatması başlıca olması gereken şeylerdir.

Bunun yanında arama motorlarına uygun olması, sayfanın düzeni, sayfanın yüklenmesi (açılması), Yönetilebilir olması vs gibi özellikler de web sayfasını öne çıkaran diğer faktörlerdir.

Firmamız; kurum ve firmanızın ihtiyacı olan web sayfasını en iyi şekilde yapmanın yanı sıra diğer ilgili .com ve com.tr gibi Alan Adlarının alınması ve takibi, Hosting Hizmeti, e-mail hizmeti, SSL Sertifikası gibi hizmetleri de profesyonel olarak yapmaktadır.

 

 
 

 

ALAN ADI NEDİR ?

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı teknoes.com.tr'dir.

 

HOSTİNG NEDİR?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.

 

SSL NEDİR?

SSL'in açılımı Secure Sockets Layer'dır. SSL, server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek yapılması işlemidir. En bilinen kullanımı ise, web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir.