BLOG

Anasayfa / Blog

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

CryptoLocker

CryptoLocker

Bilindiği üzere, cryptolocker veya şifreleme virüsü olarak adlandırılan ve mail, internet, RDP gibi birçok farklı yolla bulaşan zararlıların yüzlerce farklı çeşidi ve yüzlerce farklı isimle adlandırılan türü bulunmaktadır. Bizler buna cryptolocker varyantları diyoruz.


Bu yüzlerce varyantın büyük çoğunluğuna çözüm üretilebileceği gibi, ne yazık ki çözümü olmayan veya hiç olmayacak türlerde bulunmaktadır.


Bu yazı, sizi çözüme ulaştırmak ve yaşadığınız soruna dair bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Zira bu zararlılar, klasik bir virüs gibi hareket etmediğinden, kişi veya kurumların uyguladığı çözümler başarısız kaldığında, panik ve karamsarlık oluştuğunu gözlemliyorum.


Not : Yukarıda da değindiğim gibi, birçok varyant için çözüm üretiliyor, veya mutlaka zaman içinde üretilmiş olacaktır. Her varyant kendi özelinde değerlendirildiğinden, hangi tür ile muhatap olduğumuzu anlamadan çözüm hakkında yorum ve bilgi vermekte imkansızdır.
Bu durum gözönüne alındığında, varyant tespitini yapmak üzere  1 adet örnek dosya gönderirseniz, varsa çözümü veya çözüm konusundaki tavsiyelerimi hızlıcasize iletebilirim.