HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz

Bizimle GÜVENDESİNİZ.

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

                   Firmanıza ve veya İş yerinize güvenlik kamerası almak veya değiştirmek istiyorsanız, Güvenlik Kameraları hakkında size rehber olmaya çalışacağız.

 

1-Kamera Seçimi Nasıl Yapılır?

Analog Kameralar

Güvenlik kamerasının kullanılacak yere göre ve tercih edilen teknolojiye çeşitli alternatifler mevcuttur. Bura da önemli olan ihtiyacınıza en uygun kamerayı tespit etmek ve gelişen teknolojiye uyumu göz önünde tutularak  en maliyetlerle karşılayacak ürünlerin tespit edilmesidir.

Analog kameralar, çok uzun zamandır pazarda olduğu için ve daha eski teknolojiye sahip ürünlerdir. Günümüz görüntü kalitelerinden uzak TVL olarak adlandırılan görüntü çözünürlüğüne sahip 2+1 veya tercihe bağlı mikrofonlar için 4+1 CCTV kablo ile DVR olarak adlandırılan Kayıt cihazına iletilir.

Günümüz teknoloji ile eski kamera kablolarınızı kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü alabilen AHD kameralar ve HD-CVI kameralar üretilmiştir. Mevcut alt yapınızı değiştirmeden Tribrid kayıt cihazına geçerek hem eski kameralarınızı kullanmaya devam ederken istediğiniz bölgeleri de Hd sistem kameralarla izleyemeye devam edebilirsiniz.

IP Kameralar

IP kamera tıpkı bilgisayar gibi doğrudan bir ağa bağlıdır.  Bu yüzden kablonun sistem odasında veya Kayıt Cihazının yanına kadar sonlandırmasına gerek yoktur. Dilerseniz herhangi bir cihaza gerek olmadan seyredebilir veya bilgisayarınıza kayıt yaptırabilirsiniz. Montajında,  tercihe göre Cat 6 veya Cat 7 kullanılır Poe destekli ip kameralarda tek kablo üzerinden hem görüntü hem de enerji aktarımı yapılır.

Analog veya HD-CVI sistemlere göre Görüntü çözünürlüğü daha yüksek ve ihtiyacınıza göre kablosuz kullanıma uygun ürünlerdir.

2-Lens Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kullanılan ortama göre farklılık gösteren kameralar, üzerindeki lenslere göre de farklılık göstermektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kamera çeşidi Box Kamera ve Dome Kameradır. Bütçenize ve ortam koşullarına göre keşif sonrası dilerseniz motorize zoom olarak tabir edilen Mouse yardımı ile lens 2,7 mm’den 12 mm kadar uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapabilen dilerseniz ortama en uygun sabit lensli kamera bilgisi tarafınıza bildirilir.

 

Kayıt Cihazı Seçimi Nasıl Yapılır?

Güvenlik kameralarından gelen görüntüler, AHD veya HD-CVI kameralarda kablo yardımı ile DVR Kayıt cihazına ulaşır İp kamera sistemlerinde ise ağa bağlı olan kamera Nvr kayıt cihazı üzerinde bulunan programlarla eşleştirilerek kayıt ve görüntü sağlanır. Dijital Kayıt Cihazları (DVR),  kamera sayısına göre 4-8-16-24-32 kamera portlarına sahip ürünlerdir. Günümüzde Tribrit olarak bilinen ürünler ise seçilen modele ve markaya göre Örneğin: 16 Kanal Analog HD ve HD-CVI Kayıt Cihazına ek olarak +5 Adet de İp kamera ekleyip 21 Kanal olarak izleme ve kayıt etme imkânı vermektedir. Network Video Recorder (NVR) da kamera sayısına göre fiyatlandırılmaktadır. Poe destekli Kayıt Cihazı modellerinde Kamera,  enerjisini kayıt cihazı üzerinden alır. Tüm Kayıt Cihazlarında Kayıt için içinde Harddisk bulunmamaktadır. Kamera sayınıza ve Kamera Çözünürlüğünüze göre 7/24 çalışmaya uygun Harddisk seçimi yapılır.

 

Detaylı bilgi ve keşif randevusu için bize ulaşabilirsiniz.